نامه سرگشاده به مدير محترم تالار گفتگوی انجمن حمايت از حيوانات

دوست خوبم جناب آقای دکتر جوالچی

سلام

 کم لطفی های فراوان و بیش از حد اخیر جنابعالی چیزی از ارادت من به جنابعالی و دوستانتان نکاسته است و امیدوارم شما هم همچنان بنده را دوست خود بدانید و لطفتان نسبت به بنده را دریغ نفرمایید.

 آشنایی با مجموعه انجمن حمایت از حیوانات برای من بسیار مایه خوشبختی بود و فصل تازه ای در زندگی من گشود، خوشبختانه در این مسیر من توانستم چیز های زیادی بیاموزم.

 دوستان خوبی پیدا کردم که از بهترین مردمان روی کره زمین هستند و اهداف و اندیشه های پاک و بزرگی دارند.

 دوستانی که در جستجوی اهدافشان به این مجموعه روی آورده اند و انجمن حمایت از حیوانات را تنها روزنه امید خود می دانند.

 در حال حاضر انجمن حمایت از حیوانات ایران ( مجموعه متعلق به شما ) تنها عضو رسمی جامعه جهانی حمایت از حیوانات در ایران است و درست است که این انجمن ملک شخصی جنابعالی و دوستانتان است و می توانید هر طور که دلتان خواست آن را اداره کنید با این حال از دو جهت به نظر می رسد شایسته است نکاتی را رعایت بفرمایید :

 1- چون مجموعه شما تنها مجموعه شناخته شده رسمی فعال در زمینه حمایت از حیوانات در ایران است و از آن جا که جنابعالی و سایر دوستانتان حتما هدفی جز حمایت از حیوانات ندارید و به دنبال سود و منفعتی در این  کار نیستید پس شایسته است تا زمینه مناسبی برای حضور و فعالیت دوستان علاقمند فراهم کنید و دوستان و علاقندان را به گرمی بپذیرید.

 متاسفانه روند موجود چنان است که به نظر نمی رسد جنابعالی و دوستانتان علاقه ای به پذیرفتن غریبه ها در محفل دوستانه تان داشته باشید و این وضع در تالار گفتگوی انجمن که تحت مدیریت مسقیم جنابعالی اداره می شود بیشتر به چشم می خورد.

 متاسفانه در تالار گفتگو وضع چنان شده است که خواص و مبلغین همسو با مدیریت همچون گروه های فشار هر کسی مطلبی بیان کند که جو بسته و اختناق آور تالار را بشکند  وخاطر مدیران محترم را آشفته کند سرکوب می کنند و آن جا که باز بمانند حضرتعالی مستقیما وارد عمل شده و با تیغ سانسور بیرحمانه منتقدان را قلع و قمع می کنید.

 دوستانی که در این تالار رفت و آمد دارند اکثرا جوان و همگی سرخورده از بی مهری هایی هستند که عوام با آن ها داشته اند و به اینجا کشیده شده اند ، شما دیگر چرا با آنان چنین می کنید ؟

 دلیل این فضای پلیسی و اختناقی که بر تالار گفتگو حاکم کرده اید چیست ؟

 براستی از چه چیزی وحشت دارید ؟ مگر مطرح شدن بحث های جدی و چالشی چه ایرادی دارد که شما و دوستانتان از آن این چنین گریزانید ؟ تا به کی مانند کبک سرمان را زیر برف نگه داریم ؟

 2- به هر حال جنابعالی و دوستانتان به عنوان حامی حیوانات ارزش ها و اهداف والایی برای خود تعریف نموده اید و دراین زمینه به حق کارهای اجرایی فراوانی هم انجام داده اید که قابل ستایش است.

 ولی فکر نمی کنید شایسته است  کسی که چنین ارزش گذاری هایی برای خود نموده است حرمت انسان ها را بیش از این داشته باشد.

 آزادی بیان یکی از حقوق ابتدایی و مسلم انسان هاست ، جنابعالی و دوستانتان زحمت کشیده اید و چنین مجموعه ای را اداره می کنید، هزینه ای متقبل شده اید ( دقیقا  1890000ریال ) و تالار گفتگو را راه اندازی کرده اید.

 طبق اظهار خودتان این تالار " جهت تبادل نظر ميان علاقمندان به طبيعت و محيط زيست و دوستدارن حيوانات ايجاد شده است. " ، پس شما باید حق این تبادل نظر را به شکلی شرافتمندانه و انسانی برای علاقمندان قائل شوید و امکان آن را  فراهم کنید.

 طبیعتا نظرات همه علاقمندانی که شما این تالار را برای تبادل نظرشان ایجاد کرده اید نباید و نمی تواند با نظرات جنابعالی و دوستانتان هماهنگ باشد. 

 نباید نوشته ها و نظرات هر کس که با شما همسو نبود با جرح و حذف مواجه شود و نظرات خودتان را چون همورابی بنویسید و زیرش قفل بزنید که کسی چیزی روی حرف شما نگوید !

 سیستم پیام خصوصی را به دلایل فنی قطع می کنید! و امر می کنید که هر کس نظری دارد فقط از طریق " ارتباط با ما " ( یعنی جنابعالی ) مطرح کند !  

 شما مانند پادشاهان به سلیقه خودتان قانون وضع می کنید و بیرحمانه آن ها را اجرا می کنید ، کشور ایران با این عظمت یک قانون دارد و شما برای تالارتان 15 قانون وضع کرده اید !

 شیرین ترین بخش قوانین تالار شما قانون شماره 15 است :

 "- قانون شماره 15 

این قوانین متغیر بوده و با توجه به شرایط مختلف تغییر خواهد کرد و یا بندهایی به آن اضافه خواهد شد. "

در حالی که امکان عضویت در انجمن را برای غریبه ها از بین برده اید، خود و دوستانتان را به سبب عضویت در انجمن حمایت از حیوانات برتر از دیگران جلوه می دهید و به این شکل می کوشید اعتماد به نفس سایر دوستان را از بین ببرید.

 جدا امیدوارم جنابعالی و سایر دوستان رده بالای انجمن در روش های خود مخصوصا در ارتباط با نحوه اداره تالار گفتگو تجدید نظر بفرمایید و قدر دوستان خوبی که در این مجموعه گرد آمده اند و همگی به هر شکل نیات خیری دارند را بدانید.

 من این نامه را از سر خیر خواهی نوشتم و دفاع از خود در مورد بی مهری هایی که در حق بنده نمودید و اتهاماتی که به بنده وارد کرده اید را برای فرصتی دیگر و جایی دیگر می گذارم.

                                                                                           موفق باشید

                                                                                         سیاوش هوشیار

                                                                                        18 اسفند 1385

/ 0 نظر / 29 بازدید