نمايشگاه مار در پارک کوهسنگی مشهد !

روزنامه ی خراسان با حدود هفتاد سال سابقه ی فعاليت مطبوعاتی با زندگی مردم خراسان همراه و عجين شده است، اين روزنامه با پيگيری و توجه به مسايل مربوط به حيوانات و محيط زيست نشان داده است که در انجام رسالت مطبوعاتی و فرهنگی خويش راه کمال و پويايی می پيمايد.

 

در شماره ی روز ۳۰ آبان ۸۴ روزنامه ی خراسان نظر يکی از خوانندگان روزنامه در مورد وضع نامناسب در نمايشگاهی با عنوان نمايشگاه مار  درج گرديده بود، متاسفانه اين نمايشگاه تحت نظر سازمان فرهنگی شهرداری و در پارک کوهسنگی مشهد که يکی از جاذبه های گردشگری مشهد به حساب می آيد بر پا گرديده است.

در اين نمايشگاه عده ای مار در وضعيتی رقت انگيز و نامناسب نگهداری می شوند و به نمايش گذاشته شده است، حساسيت و انعکاس مطلب از سوی روزنامه ی خراسان موجب شد تا اينجانب به اين محل مراجعه کنم و با مسوول اين نمايشگاه در جهت رفع مشکلات موجود  صحبت کنم، البته برای پيگيری بيشتر لازم می بينم که با ساير دوستان در مشهد هماهنگی وهم فکری انجام شود که در صورت حصول نتايج جديد به اطلاع دوستان خواهد رسيد.

 

در اين جا متن فکسی که برای روزنامه ی خراسان ارسال نموده ام را می خوانيد :

 

 

روزنامه ی محترم خراسان

با سلام

در ابتدا شایسته است از توجه مسوولانه و انجام وظیفه ی نظارتی و مطبوعاتی آن روزنامه ی محترم به ویژه در مورد مسایل حمایت از حیوانات و محیط زیست آنان تشکر نموده و خواستار ادامه ی این روند سازنده و خداپسندانه از سوی آن روزنامه باشم.

در پی درج نظر یکی از شهروندان شریف و محترم در صفحه ی 2 روزنامه ی خراسان مورخ 30آبان 84 در مورد وضعیت نامناسبی که در نمایشگاه مارها مستقر در پارک کوهسنگی به وجود آمده بوده است، اینجانب به عنوان یک فعال حامی حیوانات در اولین فرصت شخصا به این مکان مراجعه نمودم و به مسوول این نمایشگاه در مورد نگرانی های موجود تذکر دادم، آقای غلامی مسوول این نمایشگاه با رویی گشاده و برخوردی بسیار دوستانه بلافاصله خرگوش هایی که برای تغذیه در محفظه ی مارها قرار داده شده بودند را خارج نمودند. بنا بر توضیح ایشان ظاهرا گونه ای از مار که ایشان نگهداری می کنند باید با حیوانات زنده تغذیه شوند لذا از ایشان درخواست شد علاوه بر دقت در نگهداری مناسب حیواناتی که به عنوان غذا نگهداری می شوند برای جلوگیری از تاثیرات مخرب نمایش صحنه های نامناسب به ویژه برای کودکان و افراد حساس  انجام تغذیه ی مار ها در ساعات تعطیل نمایشگاه انجام شود.

لازم به ذکر است استفاده از حیوانات برای نمایش به طور کلی از سوی حامیان حیوانات مردود و غیر قابل قبول است، در نمایشگاه فوق نیز که ظاهرا تحت نظر سازمان فرهنگی هنری شهرداری فعالیت می کند علاوه بر مورد فوق ضعف های دیگری نیز به چشم می خورد که شایسته است مسوولین امر و به ویژه آقای غلامی مدیر این نمایشگاه که نیات خیرخواهانه ای نیز دارند در رفع این ایرادات بکوشند. شایسته است مسوولان فعالیت و راه اندازی چنین مکان هایی را منوط به نظارت و تایید کامل متخصصان دامپزشکی و مجامع حامی حیوانات بنمایند.

به هر حال وجود مشکلات وحشتناک برای حیوانات  شهر ما مشهد ناشی از نا هماهنگی ها و کم کاری هایی است که امید است به زودی و با همت جوانان فهیم و شریف مشهد حل شود با این حال فعالان حامی حیوانات چه در قالب تشکل ها و چه به صورت منفرد همواره در حمایت از حیوانات کوشا و پر تلاش خواهند بود.

گزارشی از پیگیری مسوولانه آن روزنامه ی محترم و وضعیت این نمایشگاه جهت اطلاع و پیگیری برای انجمن حمایت از حیوانات ایران ارسال خواهد شد.

سیاوش هوشیار – 30 آبان 84                       تلفن: 09153147043

 

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٤:۳۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳٠ آبان ۱۳۸٤