سگ در حرم امام رضا

حضور يک سگ در حرم امام رضا در روز سه شنبه ۲۴/۸/۸۴ موجب شده است تا هر کس بنا بر برداشت و باور خود در اين باره اظهار نظری بکند، ولی آن چيز که برای ما می تواند مهم باشد اين است که ظاهرا اين سگ پس از خروج از حرم به يکی از مزارع آستان قدس رضوی در اطراف مشهد منتقل گرديده است و حتما تا پايان عمر از زندگی مرفه و راحتی برخوردار خواهد بود!

 

شايد اين سگ به نمايندگی از همه ی حيوانات برای دادخواهی به حرم امام رضا متوسل شده بوده است به هر حال شايسته است که آستان قدس رضوی ذره ای از امکانات و سرمايه های بسيار فراوان خود را در راه حمايت از حيوانات مشهد به کار گيرد.

 

خبر منتشره درباره ی اين اتفاق را از روزنامه ی خراسان مورخ ۲۵/۸/۸۴ بخوانيد:

 

(( ... ساعت 05/3 بعدازظهر به اتفاق خانواده‌ام مشرف شده بوديم حرم مطهر، در صحن نو ايستاديم... ناگهان تمام نگاه‌ها به طرفي خيره شد... سگي با جثه اي بزرگ در حالي که ابدا وحشت‌زده نبود با گامهاي تند و بلند در محوطه صحن نو به طرف ايوان طلا در حرکت بود... مردم و زوار حضرت رضا با تعجب و عده‌اي هم وحشت‌زده نظاره‌گر بودند... حيوان همچنان به راه خود ادامه داد و وارد ايوان طلا شد و از آنجا به طرف ضريح رفت و همانجا آرام نشست. خادمي که در کنار ضريح پارچه‌اي به گردن حيوان بسته بود تا او را به بيرون هدايت کند، گفت: حيوان از قسمت خانمها به طرف ضريح رفت وهمانجا آرام نشست. ))  

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٥:٤۱ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٧ آبان ۱۳۸٤