انجمن جهانی حمايت از حيوانات ، اهداف و برنامه ها

از این پس خواهم کوشید تا در باره انجمن جهانی حمایت از حیوانات و اهداف وبرنامه های آن در این وبلاگ بیشتر بنویسم.

انجمن جهانی حمایت از حیوانات تشکلی غیر دولتی و مردمی برای حمایت از حیوانات است که ده ها انجمن منطقه ای در آن عضو هستند و همسو با هم برای تحقق اهداف حمایت از حیوانات تلاش می کنند.

کشور ما فقط یک عضو با نام " انجمن حمایت از حیوانات ایران " ISPCA در انجمن جهانی دارد، برخی کشور ها چون هندوستان بیش از سی عضو دارند وکارهای بزرگ و موثری را در منطقه ی خود انجام داده اند.

 

انجمن جهانی حمایت از حیوانات WSPA   در جهت تحقق اهداف خود برنامه هایی را تدارک می بیند که در سایت رسمی این انجمن اعلام می شود.

به چند مورد از این برنامه ها که در حال حاضر بر روی سایت انجمن قرار دارد توجه کنید:

مبارزه با نمایش جنون آمیز "گاو بازی" یکی از جدی ترین برنامه های مبارزاتی انجمن می باشد، در حال حاضر در صفحه ی اصلی سایت انجمن، از گردشگران و هواداران انجمن خواسته شده است تا با مسدود کردن کردن مسیر گاوبازی در "پامپلونا" برنامه ی ده روزه ی گاوبازی که تحت عنوان سرگرمی مردم موجب رنج و ظلم بسیار گاو ها می شود را متوقف کنند.

پروژه دیگری که در هندوستان توسط انجمن جهانی حمایت از حیوانات پشتیبانی میشود و رهبری آن را یکی از اعضای انجمن جهانی در هندوستان به نام  " انجمن حمایت از حیات وحش هندوستان" (WTI) به دست دارد، اقدام برای آغاز یک زندگی آرام و شرافتمندانه برای دو خرس رقصنده است.

 توجه به این نکته که انجمن جهانی حمایت از حیوانات تا این حد نسبت به مسایل حیوانات در جهان حساس است و برای نجات دو خرس از کار خفت بار و بی رحمانه رقصیدن برای سرگرمی مردم این مقدار برنامه ریزی می کند می تواند ما را متوجه کند که اگر کمی بیشتر تلاش کنیم و ارتباط مان را  با مجامع جهانی بیشتر کنیم بتوانیم با جلب توجه انان قدم های بزرگی در کشورمان برداریم.

همچنین برای بالابردن آگاهی مردم در مورد افزایش مزارع پرورش خرس، دفتر انجمن جهانی حمایت از حیوانات در کانادا از مردم خواسته است تا با گرد آمدن در محل " جشنواره طعم آسیا " در تورنتو طومار عظیمی را امضا کنند که حاوی پیامی به دو زبان چینی و انگلیسی است : " از خرس های آسیایی حمایت کنید، صفرای خرس مصرف نکنید. "

همچنین یک عملیات خطرناک و مخفیانه برای نجات یک بچه گوریل که خانواده اش به عنوان غذا توسط مردم در آفریقا قتل عام شده بودند توسط یکی از اعضای انجمن جهانی حمایت از حیوانات به نام " انجمن نوآوری توسعه حفاظت از محیط زیست " (IDPE) با موفقیت انجام شده است.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امروز پل بزرگی در مشهد با حضور مقامات و با کلی تبلیغات افتتاح شد. کمی پس از انجام مراسم افتتاح من از کنار این پل عبور می کردم، متاسفانه مثل همیشه گوسفندانی به نشانه ی شادی کشتار شده بودند.

سطح خیابان غرق در خون بود...

مبارک باشد ...

متاسفانه مسئله قربانی یکی از نگرانی های همیشگی دوستان است و در این رابطه مرتب ابراز نگرانی می شود.

کشتار حیوانات در معابر به جز ظلم به حیوانات تبعات سو بهداشتی، روانی و اجتماعی فراوانی دارد.

خیلی راحت می شود مردم را تشویق کرد به جای کشتار حیوانات قیمت حیوان را موسسات خیریه بدهند تا بهتر و سالم تر کارهای خیر و نیکشان انجام بشود. 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ۱:٤٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٥ تیر ۱۳۸٥