محکوميت شهادت محيط بان قهرمان به دست کشتارچيان پليد

وقتی امروز صبح روزنامه را باز کردم به يک خبر خيره ماندم، يک خبر بد، يک خبر بد ديگر ...

يادم هست آخرين خبر بد مربوط به قتل خرس دامغان بود، برای ژاله خانم نوشتم که ديگر از شنيدن خبر های بد تعجب نمی کنم، عادت کرده ام ...

ولی امروز صبح تعجب کردم ...

مثل اين که هنوز درست عادت نکرده ام! ...

اين بيانيه را در محکوميت اين فاجعه و اتفاق بد نوشته ام، از همه ی دوستان خواهش می کنم به هر وسيله ای که می توانند واکنش نشان بدهند، تا کی می توانيم بی تفاوت باشيم؟...

بی توجهی و ضعف مسوولان دولتی در کنار رخوت و بی تحرکی تشکل ها فضای راحتی رابرای متجاوزان به حقوق مردم و طبيعت و حيوانات فراهم کرده است ...

تسليت می گم و از همه می خواهم که کوتاهی نکنند.

شهید یحیی شاه کومحلی

بیانیه

در محکومیت شهادت محیط بان قهرمان به دست کشتارچیان پلید

 

بار دیگر کشتارچیان حیوانات محیط بان دیگری را نا جوانمردانه به شهادت رساندند.

 

کشتارچیان این بار نیز در پی بارها ارتکاب اعمال تبهکارانه ی گذشته شان در حق انسان ها و حیوان ها ثابت نمودند که نه ورزشکار و نه علاقمند به تفریح و طبیعت بلکه موجوداتی ساقط از ارزش های انسانی و اخلاقی هستند.

 

محیط بان وظیفه شناس شهید یحیی شاه کومحلی در حالی ناجوانمردانه و از فاصله ی نزدیک توسط کشتارچیان پلید مورد اصابت گلوله قرار گرفت که قهرمانانه برای دفاع از حیوانات و محیط زیست آنان جان بر کف نهاده بود و ساعت ها کشتارچیان را مورد تعقیب قرار داده بود.

 

ارتکاب چنین اعمال جنایتکارانه ای از سوی کشتارچیان در حق مردم و حیوانات که بار ها و بارها تکرار می شود ضرورت حتمی تغییر رویکرد در ارتباط با شکار و اسلحه  در کشور را  ثابت می کند.

 

حذف روحیه ی دلالی و معامله گری با کشتارچیان و فروش خون حیوانات و محیط بانان به بهای نازلی که به هیچ وجه با فرو کوفتن ضربه های مهلک کشتارچیان بر پیکر طبیعت برابری نمی کند امری ضروری است.

 

در اینجا بار دیگر تاکید می شود که شکار تفریحی به هیچ شکل و با هیچ وسیله ای نباید مجاز و اخلاقی و انسانی تلقی شود و بر همه ی دلسوزان طبیعت و حیوانات لازم است تا همه ی توان خود را برای محو و توقف کامل فعالیت کشتارچیان به کار گیرند.

 

یادآوری می شود ضروری است تا با عاملان این جنایت بر اساس عدل و انصاف و به دور از کینه و انتقام جویی برخورد شود و زمینه ای مهیا گردد تا ایشان از تمام حقوق قانونی و انسانی برخوردار باشند.

 

شهادت این محیط بان قهرمان نیرو توان مضاعفی به کوشندگان راه حمایت از محیط زیست و حیوانات خواهد داد تا راه درخشان و ارزشمند شهید را پیگیری کنند.

 

برای محیط بان شهید یحیی شاه کومحلی آرامش و شادی ابدی آروز می کنیم، نام ایشان چون ستاره ای در کنار سایر شهدای محیط زیست درخشان و جاودان باقی خواهد بود.

 

به خانواده ی محترم ایشان و همه ی دلسوزان محیط زیست تسلیت می گوییم.

 

 

 ۲۰ تير ۱۳۸۵ - وبلاگ تلاش برای حيوانات مشهد

 

 


اصل خبر را به نقل از خبرگزاری فارس بخوانيد:

 

نيمه شب گذشته صورت گرفت

شهادت بازرس محيط زيست خراسان شمالي در جريان مقابله با متخلفان

خبرگزاري فارس: مسئول نظارت و بازرسي اداره كل محيط زيست استان خراسان شمالي، نيمه شب ديشب به ضرب گلوله يكي از شكارچيان متخلف به شهادت رسيد.

 

يك منبع آگاه در محيط زيست اين استان با تأييد خبر به خبرنگار فارس در بجنورد گفت: شهيد يحيي شاه كوحلي كه به منظور گشت و بازرسي از منطقه‌اي منسوب به دره توي، واقع در منطقه حفاظت شده سالوك به همراه 4 تن از همكاران خود به اين محل عزيمت كرده بود، پس از رويارويي با شكارچيان متخلف كه با سلاح غيرمجاز اقدام به شكار در منطقه مي‌كردند، دستور ايست دادند، اما اين افراد، پس از تعقيب و گريز مأموران محيط زيست در حالي كه شكارچيان هر‌يك به سويي پراكنده شده بودند، يكي از شكارچيان متخلف با نام ر ـ ك، اقدام به شليك گلوله به سوي مسئول نظارت و بازرسي اداره كل محيط زيست خراسان شمالي كرد كه موجب شهادت وي شد.
اين منبع مطلب اضافه كرد: شكارچي متخلف سريعاً توسط مامورين در محل به محاصره درآمد و دستگير ‌شد.
اين گزارش حاكي است: متهم با صدور قرار، روانه زندان شده و در اين زمينه، پرونده‌اي در دادسراي شهرستان اسفراين تشكيل و موضوع از سوي مسئولين در حال رسيدگي است.
خراسان شمالي به دليل تنوع زيستي، همواره كانون توجه شكارچيان غير مجاز بوده است.

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٢:٥٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸٥