نامه انجمن جهانی و سايت های ضد حيوان

انجمن جهانی حمایت از حیوانات در نشست ژوئن 2006 خود تصمیم به جمع اوری امضا برای یک نامه اعتراض آمیز گرفت.

 

در حال حاضر می توانید با مراجه به اینجا این نامه را امضا کنید.

 

در رابطه با هدف تهیه این نامه در سایت انجمن جهانی حمایت از حیوانات نوشته شده است که هدف از این کار جمع اوری ده میلیون امضا است تا بتوان با ارائه این نامه به سازمان ملل متحد دولت های جهان را وادرا کرد تا اعلامیه جهانی حمایت از حیوانات را تصویب کنند.

 

با توجه به اینکه تا زمان نوشتن این یادداشت فقط 40729 امضا جمع آوری شده است که تنها 322 تای آن ها مربوط به خاور میانه است لازم است تا هر چه زودتر در این کار مهم شرکت کنید و انجمن جهانی حمایت از حیانات رادر رسیدن به اهداف بزرگ و ارزشمندش که هدف همه ی تشکل های حامی حیوانات است یاری دهید.

 


 

 

سایت ها و وبلاگ های زیادی در اینترنت درباره حیوانات  نوشته می شوند که محتوای همه آن ها جالب نیست.

 

این وبلاگ ها و سایت ها را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

 

1-     وبلاگ های کشتارچی ها:

 

بیشتر کشتارچی ها برای توجیه کار غیر اخلاقی و وحشیانه ی خود می کوشند تا خود را ورزشکار، علاقمند به محیط زیست و طبیعت و غیره نشان بدهند، ولی واقعیت تلخ موجود این است که این افراد طبیعت و محیط زیست را فدای خودخواهی و بی مسوولیتی خود می کنند.

 

مثلا امشب وبلاگی تحت عنوان " محیط زیست، ماهیگیری و شکار" را می خواندم، نویسنده که ظاهرا تبع لطیفی هم دارند تصویر نفرت انگیزی را در قسمت سمت راست وبلاگ قرار داده اند که در آن فردی کشتارچی در کنار ماشینی که با جنازه ی تعداد زیادی پرنده ی کشته شده پوشیده شده است دیده می شود.(تصویر پایین)

 

 

من برای ایشان در وبلاگشان این طور نوشتم: " من نمی دانم کشتارچی ها چه طور رویشان می شود خودشان را دوستدار طبیعت و محیط زیست بنامند!
تصویر نفرت انگیزی که از نویسنده در کنار ماشینی که با جنازه های تعداد زیادی پرنده ی کشتار شده پوشیده شده است در قسمت سمت راست وبلاگ نمایشگر میزان دلبستگی ایشان به محیط زیست می باشد!
واقعا فرو کردن یک تیغه فولادی در حلق یک ماهی بیچاره یا کشتار وحشیانه ی تعداد زیادی پرنده ی وحشی چه لذتی می تواند داشته باشد، من در حیرتم."

 

2-     وبلاگ حیوان باز ها:

 

عده ی دیگری از مردم هستند که حیوانات را نوعی اسباب بازی و وسیله سرگرمی می دانند به قول خودشان عشق دارند!

 

در این وبلاگ ها راه و رسم تربیت و تکثیر حیوانات آموزش داده می شود، نژاد و خصوصیات حیوانات تشریح می شود و هر کس می خواهد برتری خود را مانند یک کلکسیونر به رخ دیگری بکشد. چیزی که در این میان از آن غفلت می شود ان است که حیوانات موجودات زنده ای هستند که حق دارند آزادانه در محیط زیست طبیعی شان زندگی و تولید مثل کنند و پرورش پیدا کنند.

 

وبلاگی را می خواندم که در آن پرورش و تکثیر دلیجه (یک پرنده شکاری) به عنوان یک پرنده مناسب خانگی اموزش داده می شد! عین مطلب را به نقل از این وبلاگ بخوانید:

" سلام دوما جان.در نظرات وبلاگ از من خواستی تا در مورد تکثیر دلیجه یکی از پرندگان شکاری که خیلی خوب با محیط زندگی درخانه اخت می گیرد بنویسم.

اینجا باید شما دو نکته را در نظر داشته باشید.یکی اینکه ممکن است تکثیر این پرنده و جفت گیری آنها همراه با بروز خشونت به انسان  و از بین رفتن حالت دستی بودن آنها بشه.دوم نمی دونم این پرنده را میشه جزء پرندگان خانگی به حساب آورد یا نه و اینکه تکثیر آنها در منزل به راحتی انجام می شود یا نه.

اما به هرحال تکثیر آنها باید با جفت گیری در ************* و تخم گذاری در *********** انجام بشه.تهیه ی محل مناسب و همانند مکان طبیعی آنها در طبیعت و تغذیه و لانه ی مناسب نقش به سزایی دارد."     (قسمت های ستاره دار به دلیل بد آموزی هنگام نقل قول از متن اصلی حذف شده است.)

من برای ایشان در زیر این مطلب این طور نوشتم: " من توجه دوستان را به این نکته جلب می کنم که نگهداری از حیوانات شکاری در خانه علاوه بر این که کاری غیر مسوولانه و غیر اخلاقی است، غیر قانونی بوده و جرم محسوب می شود.
من از اینکه در این نوشته دلیجه پرنده ی خانگی مناسبی گفته شده است بسیار تعجب کردم!

متاسفانه برخی افراد عمدتا خارجی برای تفریحات نا سالم و وحشیانه پرندگان شکاری را به اسارت می گیرند، قاچاق می کنند و ... که در نهایت علاوه بر رنج و ناملایماتی که بر حیوانات تحمیل می شود سلامت اخلاق و روان خود را نیز خدشه دار می کنند.

پرندگان شکاری مانند سایر موجودات وحشی باید در محیط زیست طبیعی خود و آزادانه زندگی و تولید مثل کنند و چه خوب است که ما یاد بگیریم حیوانات را در محیط زیستشان دوست داشته باشیم و از وجودشان لذت ببریم."

3-     وبلاگ های حیوان فروشان:

کسانی هستند که حیوانات شغلشان هستند، متاسفانه گاهی اوقات در میان این افراد دامپزشکان هم به چشم می خورند.

برای این افراد حیوانات مانند کالا های دیگر تجاری می مانند ارزش یک حیوان به ریال و دلار سنجیده می شود  و جز ان ارزشی ندارد.

متاسفانه در اینترنت حیوانات وحشی به راحتی برای فروش عرضه می شوند، حتی من در سایت های فارسی آگهی فروش روباه، تاووس(آگاهانه با "ت" نوشته شده است)، آهو، پرندگان وحشی و ... را دیده ام.

 

 

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ۳:٤٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸٥