درباره گياه خواری

 
بحث خوبی در تالار گفتگوی انجمن در باره ی گياه خواری شروع شده است اين نوشته را در تالار گفتگو نوشته ام:
 
راستش متاسفانه من در تلاشی که برای یافتن کتابی حرفه ای به زبان فارسی که به طور تخصصی به گیاه خواری پرداخته باشد نا کام مانده ام.

البته از کتاب ارزشمند نویسنده ی بزرگ صادق هدایت " فواید گیاه خواری" نمی توان غافل بود ولی باید قبول کنیم که این کتاب بیش از 50 سال پیش نوشته شده است.

البته بنده در اندیشه هستم تا شخصا مطالبی را در این باب گرداوری و ترجمه کنم که از دوستانی هم قول همکاری گرفته ام حتما اگر این کار نتایج مثبتی داشته باشد ان را برای اطلاع سایر دوستان منتشر خواهم کرد.

از جمله با دفتر هدایت ارتباط برقرار نموده ام و بزودی نسخه ی کامل و اصلی " فواید گیاه خواری " به دستم خواهد رسید.

بنده مطلالبی را در این باب در وبلاگ تلاش برای حیوانات نوشته ام، تکیه ی من در این نوشته ها بر جنبه های روانی گیاه خواری بوده است.

مواد گیاه خواری چیز عجیب و خاصی نیست که از فروشگاه ویژه ای باید تهیه شود، هر چند در کشور های دیگر فروشگاه ها و رستوران های ویژه ای برای گیاه خواران وجود دارد.

البته بدانید که گیاه خواری اشکال و مراحل مختلفی دارد که به سلیقه ی خود می توانید انتخاب کنید از نخوردن گوشت قرمز بگیرید تا خام گیاه خواری، صد ها ملیون نفر در هندوستان زندگی می کنند که هرگز در طول زندگی شان گوشت و هیچ فراورده ی حیوانی نخورده اند و بسیار هم سالم هستند.

فراموش نکنیم که سلامتی با قدرت جسمانی کاملا متفاوت هستند و هر فرد قوی هیکلی الزاما سالم نیست! یک گیاهخوار شاید خیلی فربه و چاق نباشد ولی حتما بسیار سالم تر از گوشت خواران است.

در نخستین گام تصمیم بگیرید، سپس روش های گیاه خواری را تجربه کنید و از آن لذت ببرید آن وقت پروتئین و آهن که سهل است حتی اگر پای جان هم به میان بیاید از ان دست نخواهید کشید!
  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٥:۳۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٦ تیر ۱۳۸٥