از اينترنت

 

روال کار من در اين وبلاگ استفاده از مطالب و عکس هايی است که کار خودم باشد با اين حال امروز مطالبی را در اينترنت پيدا کردم که بد نديدم در وبلاگ قرار بدهم:

 


مصاحبه ايرنا با آقای دکتر آل داوود

 

نتايج سمپوزيوم جامعه جهاني حمايت از حيوانات اعلام شد

، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۵/۰۳/۲۹‬

نماينده ايران در جامعه جهاني حمايت از حيوانات ، روز دوشنبه در بازگشت از هشتمين سمپوزيوم جامعه جهاني حمايت از حيوانات نتايج اين سمپوزيوم را اعلام كرد.

دكتر"سيد جاويد آل‌داوود"در گفت وگو با ايرنا افزود:اين سمپوزيوم از ‪۲۶‬ تا ‪ ۲۸‬خردادماه جاري باهدف آشناشدن اعضاي جامعه جهاني حمايت از حيوانات با عملكردهاي متفاوت نمايندگان اين جامعه دركشورهاي مختلف،در لندن برگزار شد.

وي گفت : تشريح عملكرد دو سالانه و برنامه‌هاي آينده جامعه جهاني حمايت از حيوانات و انتخاب رييس جديد اين جامعه از نتايج برگزاري اين سمپوزيوم بوده است.

رئيس انجمن حمايت از حيوانات افزود : ايران كه از دو سال گذشته به عضويت اين جامعه جهاني درآمده به‌عنوان يكی از اعضاي جديد اين جامعه براي نخستين بار در مجمع عمومي آن شركت كرد.

وي اظهار داشت : ارايه برخي عملكردها و آموزش‌هاي جهاني درخصوص حمايت از حيوانات همچون روش برخورد با حيوانات آلوده به‌مواد نفتي، روش‌هاي كنترل جمعيت حيوانات، زندگي فيل‌ها و روش‌هاي حمايت از اين حيوانات از ديگر نتايج برگزاري اين سمپوزيوم است.

آل داوود افزود:طي برگزاري اين سمپوزيوم،انجمن حمايت از حيوانات ايران با توزيع بروشور به تشريح فعاليت‌هاي خود پرداخت و گفت:در اين سمپوزيوم پس از برگزاري چندين نشست با برخی از مسئولان جامعه جهاني حمايت از حيوانات براي كمك رساني به‌حيوانات درجريان زلزله و روش‌هاي جديد كنترل جمعيت حيوانات ولگرد برنامه‌ريزي شد.

وي تاكيد كرد: تاكنون با توجه به عدم همكاري بخش‌هاي اجرايي دولتي در كشور با انجمن حمايت از حيوانات، فعاليت‌هاي جامعه‌جهاني حمايت از حيوانات در ايران بسيار محدود بوده است.

دفترمركزي جامعه‌جهاني حمايت از حيوانات با بيش از يكصد و ‪ ۵۰‬كشور عضو در شهر لندن قرار دارد و سمپوزيوم اين جامعه نيز هر دو سال يكبار در محل دفتر مركزي برگزار مي‌شود.

 


حرکت اعتراضی پاملا اندرسون برای حمايت از حيوانات

پاملا اندرسون روز گذشته در ویترین مغازه استلا مک کارتنی به صورت عریان نشست تا از این طریق اعتراض خود را به گوش کسانی که خون حیوانات را می ریزند برساند.

هنرپیشه زیبای فیلم " بیواتچ " قصد دارد تا آخر این ماه به همین وضعیت باقی بماند تا مردم را تحریک به توقف ریختن خون حیوانات برای تزیین لباسشان بکند.

یکی از دوستان این هنرپیشه گفت :" حمایت از حیوانات تنها دغدغه پاملا است . او حاضر شده برای حمایت از حیوانات در ویترین مغازه استلا بنشیند تا پیغام خود را به گوش مردم برساند."
در این اقدام عجیب غریب ده مانکن دیگر نیز هر کدام در زمان های ده دقیقه ای عمل اندرسون را تکرار خواهند کرد و خود را عریان در برابر مردم قرار خواهند داد.


هيلتون: از لباس پوست متنفرم

بعد از اینکه هسر میلر همسر پائل مک کارتی هیلتون را مجبور کرد نظاره گر سلاخی حیواناتی که او از پوستشان لباس تهیه میکند باشد ، این هنرپیشه تصمیم گرفت دیگر لباس پوست به تن نکند.
این صاحب هتل های زنجیره ای بعد از اینکه در نمایشگاه لباسی در تحسین لباس پوست سخن گفت انجمن حمایت از حیوانات را با خود دشمن کرد.
اما میلر یکی از مدافعان حقوق حیوانات توانست هیلتون را به خاطر رضای خدا قانع کند تا هم از پوشیدن و هم تبلیغ لباس پوست خوداری کند.
او گفت :" من دیگر لباس پوست به تن نخواهم کرد.
" یک روز میلر به دیدن من آمد و به من چند فیلم داد که در آن سلاخی حیوانات و زجری که می کشیدند را نشان می داد. من آنچنان تحت تاثیر قرار گرفتم که حاضر نیستم دیگر لباس پوست به تن کنم."


طرفداران حمايت از حقوق حيوانات رستوراني را در چين تعطيل كردند

 خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۵/۰۳/۲۸

 

خبرگزاري چيني "شين هوا" روز يكشنبه گزارش داد: فعالان حمايت از حقوق حيوانات كه به فروش گوشت گربه در رستوراني در شهر "شن ژن" در جنوب چين معترض بودند، با حمله به اين رستوران تعطيلي آن را باعث شدند.

گزارش رويترز از پكن به نقل از همين خبرگزاري حاكي است، حدود ‪۴۰‬ تظاهركننده كه اكثر آنان را زنان تشكيل مي‌دادند با در دست داشتن پرچمهايي كه بر روي آنان جمله‌ي "حيوانات دوست انسانند" وارد رستوران شدند و از صاحب رستوران خواستند تمام گربه‌هاي زنده را كه در اين رستوران نگاهداري مي‌كند، آزاد نمايد.

بنابراين گزارش، ‪ ۹‬گربه‌ي محبوس در ساختمان رستوران همگي آزاد شدند، اما معترضين به هنگام مشاهده‌ي يك گربه پوست كنده در داخل يخچال همگي گريستند.

صاحب رستوران با گفتن اينكه خوردن گربه در ايالت "گواندونگ " چين يك سنت است از شغل خود دفاع كرد، اما گفت كه ديگر نمي‌تواند به شغلش ادامه دهد و گوشت گربه بفروشد.رژیم گياه خواری به اندازه استفاده از دارو در پایین آوردن کلسترول موثر است

1385/3/10
11:05

خبرگزاری دانشجویان ایران-منطقه مرکزی

سرویس:علمی و پژوهشی

به گزارش خبرگزاری ایسنا بلاگر http://www.oveyssi.blogfa.com/cat-17.aspx می نویسد:

مطالعات جدید نشان می دهد که رژیم گياهخواری به اندازه استفاده از دارو در پایین آوردن کلسترول موثر است.

دکتر دیوید جنکینز (David Jenkins) متخصص تغذیه و استاد دانشگاه تورنتو در مطالعات خود به این نتیجه رسیده است که هر کدام از خوراکیها که به تنهایی در کاهش کلسترول موثرند اگر به صورت ترکیبی استفاده شوند می توانند تا 30 درصد در کاهش کلسترول موثر باشند.

او معتقد است اگر ما مانندپیشینیان غارنشین خود غذا بخوریم مشکل کلسترول حل می شود. جنکینز در کتاب اخیر خود بنام "رژیم غذایی باغ بهشت" (Garden Of Eden Diet) توصیه می نماید که خوردن میوه و دانه ها و گیاهان برگ دار باید به صورت یک رژیم غذایی مستمر درآید.

نتیجه مطالعات دکتر دیوید جنکینز نشان می دهد که نوع ترکیباتی که در رژیم غذایی انسان مصرف می شود باید مرتب و در یک نظم خاص تکرار شود تا مؤثر واقع شود. الیاف هایی که در دانه هایی نظیر جو و بلوط یافت می شوند، گیاهان برگدار غیرنشاسته ای و روغن سویا هر کدام به تنهایی اگر به میزان مناسب مصرف شوند می توانند میزان کلسترول بد را بین سه تا هفت درصد کاهش دهند و اگر با هم مصرف شوند میزان کلسترول را تا 30 درصد کاهش می دهند.

بنابراین برای صبحانه می توان شیر، سویا، نان سبوس دار، مارگارین گیاهی، پنیر کم چربی، بادام و میوه مصرف کرد. ناهار می تواند شامل مقدار کمی گوشت سفید (مرغ یا ماهی)، سبزی و سوپ حبوبات و میوه باشد. برای شام هم سبزیهای پخته شده همراه با میوه و بادام توصیه شده است. افزون بر این کسانی که از این رژیم غذایی استفاده می کنند، زودتر سیر می شوند و می توانند از افزایش وزن خود جلوگیری کنند.


  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٩:۱٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۸٥