انجمن حمايت از حيوانات

                                WSPA 

در این دنیای بزرگ عده ای از مردم سازمانی را برای حمایت  از حیوانات تشکیل داده اند که امروز " جامعه ی جهانی برای حمایت از حیوانات" ( Word Society for the Protect of Animals ) یا WSPA نامیده می شود که در حال حاضر ده ها انجمن و سازمان در کشورهای مختلف جهان عضو این جامعه ی جهانی هستند و برای پیشبرد اهداف انسانی و ارزشمند این جامعه تلاش می کنند، تا این جا چیز عجیبی نیست ولی شاید برای شما خیلی عجیب باشد اگر بدانید در کشور ما هم یکی از انجمن های عضو رسمی WSPA وجود دارد و فعالیت می کند.

"انجمن حمایت از حیوانات ایران" (  the Iranian Society for the Prevention of Cruelty to Animals ) یا ISPCA   در سال 1377 تشکیل شد و در سال 2005 به عنوان عضو رسمی WSPA پذیرفته شد، معرفی نامه ی این انجمن که از سایت این انجمن گرفته شده است را در این جا می خوانید:

 

"حيوانات از اجزاي بسيار با اهميت محيط زيست مي‌باشند كه در خلقت هر كدام حكمتهايي نهفته است. امروزه بسياري از روشهاي زندگي انسان منجر به آزار و يا نابودي حيوانات بي‌پناه شده است. گرچه انسان به عنوان اشرف مخلوقات به واسطه تفكر برتر تسلط خود را بر سرنوشت بسياري از حيوانات تحميل مي‌كند، ولي اين تفكر مي‌تواند به شكلي تغيير نمايد تا فرزندان ما را از حضور حيوانات موجود امروز محروم نسازد.

 انجمن حمايت از حيوانات يك انجمن مردمي و زيست محيطي از گروه تشكل‌هاي غير دولتي (NGO) است كه با شماره ثبت ۱۰۷۱۹ از ابتداي زمستان ۱۳۷۷ آغاز به كار نموده است.

اين انجمن از نظر قانوني، به تاييد وزارت كشور و اطلاعات نيروي انتظامي و اداره ثبت شركتها رسيده است.

انجمن حمايت از حيوانات پس از
۶ سال فعاليت در جلسه ماه نوامبر (آذرماه) ۲۰۰۵ پس از بررسي مدارك و فعاليت‌ها با اكثريت قاطع آرا به عضويت جامعه جهاني حمايت از حيوانات (WSPA) پذيرفته شد.

انجمن حمايت از حيوانات كه با نام بين‌المللي
IRAN S.P.C.A به جهانيان معرفي شده است، تنها انجمن ايراني با هدف حمايت از حيوانات مورد آزار، بي‌پناه و در حال انقراض و تلاش براي ايجاد شرايط مطلوبتر زندگي براي حيوانات است."

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٥:۳۳ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ مهر ۱۳۸٤