لکه روی آسفالت ...

 

متاسفانه امروز تصادف کردم، خوشبختانه طرف مقابل انسان آرام و منطقی بود، یک ساعت طول کشید تا پلیس برسد و ما منتظر بودیم ...

 

کمی آن طرف تر وسط خیابان چیزی توجهم را جلب کرد، ابتدا فکر کردم یک دستمال کثیف است که روی آسفالت خیابان افتاده است ...

 

کمی که بیشتر دقت کردم متوجه شدم این چیز قبلا یک گربه بوده است ...

 

با وجودی که این قسمت از خیابان خیلی خطرناک و شلوغ بود به هر شکل ممکن چند عکس تهیه کردم، امیدوارم دیدن این عکس ها شما را خیلی ناراحت نکرده باشد ...

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

صفحه اصلی سایت انجمن جهانی حمایت از حیوانات به دعوت اعضا و هواداران به امضای دادخواست اینترنتی برای حمایت از حیوانات اختصاص داده شده است، همه ی افراد و گروه ها موظف هستند علاوه بر امضای این دادخواست دیگران را هم به این کار تشویق کنند، انجمن برای ارائه ی این دادخواست به سازمان ملل متحد نیاز به یک میلیون امضا دارد.

 

همچنین در این سایت خبر از برگزاری بزرگترین نمایشگاه عکس اختصاصی حیوانات در تانزانیا از 15 تا 23 جولای داده است این نمایشگاه را دفتر آریقای انجمن جهانی حمایت از حیوانات برگزار می کند.

 

در این سایت همچنین اعلام شده است که بر اساس تحقیقات دفتر کانادا ی انجمن باغ وحش اونتاریو (دومین ایالت بزرگ کانادا) مکانی رنج آور و پر محرومیت تشخیص داده شده است که در آن حیوانات در قفس های کوچک و بی امکانات از انجام رفتارهای طبیعی محرومند.

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٦:٤۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٦ تیر ۱۳۸٥

انجمن جهانی حمايت از حيوانات ، اهداف و برنامه ها

از این پس خواهم کوشید تا در باره انجمن جهانی حمایت از حیوانات و اهداف وبرنامه های آن در این وبلاگ بیشتر بنویسم.

انجمن جهانی حمایت از حیوانات تشکلی غیر دولتی و مردمی برای حمایت از حیوانات است که ده ها انجمن منطقه ای در آن عضو هستند و همسو با هم برای تحقق اهداف حمایت از حیوانات تلاش می کنند.

کشور ما فقط یک عضو با نام " انجمن حمایت از حیوانات ایران " ISPCA در انجمن جهانی دارد، برخی کشور ها چون هندوستان بیش از سی عضو دارند وکارهای بزرگ و موثری را در منطقه ی خود انجام داده اند.

 

انجمن جهانی حمایت از حیوانات WSPA   در جهت تحقق اهداف خود برنامه هایی را تدارک می بیند که در سایت رسمی این انجمن اعلام می شود.

به چند مورد از این برنامه ها که در حال حاضر بر روی سایت انجمن قرار دارد توجه کنید:

مبارزه با نمایش جنون آمیز "گاو بازی" یکی از جدی ترین برنامه های مبارزاتی انجمن می باشد، در حال حاضر در صفحه ی اصلی سایت انجمن، از گردشگران و هواداران انجمن خواسته شده است تا با مسدود کردن کردن مسیر گاوبازی در "پامپلونا" برنامه ی ده روزه ی گاوبازی که تحت عنوان سرگرمی مردم موجب رنج و ظلم بسیار گاو ها می شود را متوقف کنند.

پروژه دیگری که در هندوستان توسط انجمن جهانی حمایت از حیوانات پشتیبانی میشود و رهبری آن را یکی از اعضای انجمن جهانی در هندوستان به نام  " انجمن حمایت از حیات وحش هندوستان" (WTI) به دست دارد، اقدام برای آغاز یک زندگی آرام و شرافتمندانه برای دو خرس رقصنده است.

 توجه به این نکته که انجمن جهانی حمایت از حیوانات تا این حد نسبت به مسایل حیوانات در جهان حساس است و برای نجات دو خرس از کار خفت بار و بی رحمانه رقصیدن برای سرگرمی مردم این مقدار برنامه ریزی می کند می تواند ما را متوجه کند که اگر کمی بیشتر تلاش کنیم و ارتباط مان را  با مجامع جهانی بیشتر کنیم بتوانیم با جلب توجه انان قدم های بزرگی در کشورمان برداریم.

همچنین برای بالابردن آگاهی مردم در مورد افزایش مزارع پرورش خرس، دفتر انجمن جهانی حمایت از حیوانات در کانادا از مردم خواسته است تا با گرد آمدن در محل " جشنواره طعم آسیا " در تورنتو طومار عظیمی را امضا کنند که حاوی پیامی به دو زبان چینی و انگلیسی است : " از خرس های آسیایی حمایت کنید، صفرای خرس مصرف نکنید. "

همچنین یک عملیات خطرناک و مخفیانه برای نجات یک بچه گوریل که خانواده اش به عنوان غذا توسط مردم در آفریقا قتل عام شده بودند توسط یکی از اعضای انجمن جهانی حمایت از حیوانات به نام " انجمن نوآوری توسعه حفاظت از محیط زیست " (IDPE) با موفقیت انجام شده است.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امروز پل بزرگی در مشهد با حضور مقامات و با کلی تبلیغات افتتاح شد. کمی پس از انجام مراسم افتتاح من از کنار این پل عبور می کردم، متاسفانه مثل همیشه گوسفندانی به نشانه ی شادی کشتار شده بودند.

سطح خیابان غرق در خون بود...

مبارک باشد ...

متاسفانه مسئله قربانی یکی از نگرانی های همیشگی دوستان است و در این رابطه مرتب ابراز نگرانی می شود.

کشتار حیوانات در معابر به جز ظلم به حیوانات تبعات سو بهداشتی، روانی و اجتماعی فراوانی دارد.

خیلی راحت می شود مردم را تشویق کرد به جای کشتار حیوانات قیمت حیوان را موسسات خیریه بدهند تا بهتر و سالم تر کارهای خیر و نیکشان انجام بشود. 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ۱:٤٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٥ تیر ۱۳۸٥

محکوميت شهادت محيط بان قهرمان به دست کشتارچيان پليد

وقتی امروز صبح روزنامه را باز کردم به يک خبر خيره ماندم، يک خبر بد، يک خبر بد ديگر ...

يادم هست آخرين خبر بد مربوط به قتل خرس دامغان بود، برای ژاله خانم نوشتم که ديگر از شنيدن خبر های بد تعجب نمی کنم، عادت کرده ام ...

ولی امروز صبح تعجب کردم ...

مثل اين که هنوز درست عادت نکرده ام! ...

اين بيانيه را در محکوميت اين فاجعه و اتفاق بد نوشته ام، از همه ی دوستان خواهش می کنم به هر وسيله ای که می توانند واکنش نشان بدهند، تا کی می توانيم بی تفاوت باشيم؟...

بی توجهی و ضعف مسوولان دولتی در کنار رخوت و بی تحرکی تشکل ها فضای راحتی رابرای متجاوزان به حقوق مردم و طبيعت و حيوانات فراهم کرده است ...

تسليت می گم و از همه می خواهم که کوتاهی نکنند.

شهید یحیی شاه کومحلی

بیانیه

در محکومیت شهادت محیط بان قهرمان به دست کشتارچیان پلید

 

بار دیگر کشتارچیان حیوانات محیط بان دیگری را نا جوانمردانه به شهادت رساندند.

 

کشتارچیان این بار نیز در پی بارها ارتکاب اعمال تبهکارانه ی گذشته شان در حق انسان ها و حیوان ها ثابت نمودند که نه ورزشکار و نه علاقمند به تفریح و طبیعت بلکه موجوداتی ساقط از ارزش های انسانی و اخلاقی هستند.

 

محیط بان وظیفه شناس شهید یحیی شاه کومحلی در حالی ناجوانمردانه و از فاصله ی نزدیک توسط کشتارچیان پلید مورد اصابت گلوله قرار گرفت که قهرمانانه برای دفاع از حیوانات و محیط زیست آنان جان بر کف نهاده بود و ساعت ها کشتارچیان را مورد تعقیب قرار داده بود.

 

ارتکاب چنین اعمال جنایتکارانه ای از سوی کشتارچیان در حق مردم و حیوانات که بار ها و بارها تکرار می شود ضرورت حتمی تغییر رویکرد در ارتباط با شکار و اسلحه  در کشور را  ثابت می کند.

 

حذف روحیه ی دلالی و معامله گری با کشتارچیان و فروش خون حیوانات و محیط بانان به بهای نازلی که به هیچ وجه با فرو کوفتن ضربه های مهلک کشتارچیان بر پیکر طبیعت برابری نمی کند امری ضروری است.

 

در اینجا بار دیگر تاکید می شود که شکار تفریحی به هیچ شکل و با هیچ وسیله ای نباید مجاز و اخلاقی و انسانی تلقی شود و بر همه ی دلسوزان طبیعت و حیوانات لازم است تا همه ی توان خود را برای محو و توقف کامل فعالیت کشتارچیان به کار گیرند.

 

یادآوری می شود ضروری است تا با عاملان این جنایت بر اساس عدل و انصاف و به دور از کینه و انتقام جویی برخورد شود و زمینه ای مهیا گردد تا ایشان از تمام حقوق قانونی و انسانی برخوردار باشند.

 

شهادت این محیط بان قهرمان نیرو توان مضاعفی به کوشندگان راه حمایت از محیط زیست و حیوانات خواهد داد تا راه درخشان و ارزشمند شهید را پیگیری کنند.

 

برای محیط بان شهید یحیی شاه کومحلی آرامش و شادی ابدی آروز می کنیم، نام ایشان چون ستاره ای در کنار سایر شهدای محیط زیست درخشان و جاودان باقی خواهد بود.

 

به خانواده ی محترم ایشان و همه ی دلسوزان محیط زیست تسلیت می گوییم.

 

 

 ۲۰ تير ۱۳۸۵ - وبلاگ تلاش برای حيوانات مشهد

 

 


اصل خبر را به نقل از خبرگزاری فارس بخوانيد:

 

نيمه شب گذشته صورت گرفت

شهادت بازرس محيط زيست خراسان شمالي در جريان مقابله با متخلفان

خبرگزاري فارس: مسئول نظارت و بازرسي اداره كل محيط زيست استان خراسان شمالي، نيمه شب ديشب به ضرب گلوله يكي از شكارچيان متخلف به شهادت رسيد.

 

يك منبع آگاه در محيط زيست اين استان با تأييد خبر به خبرنگار فارس در بجنورد گفت: شهيد يحيي شاه كوحلي كه به منظور گشت و بازرسي از منطقه‌اي منسوب به دره توي، واقع در منطقه حفاظت شده سالوك به همراه 4 تن از همكاران خود به اين محل عزيمت كرده بود، پس از رويارويي با شكارچيان متخلف كه با سلاح غيرمجاز اقدام به شكار در منطقه مي‌كردند، دستور ايست دادند، اما اين افراد، پس از تعقيب و گريز مأموران محيط زيست در حالي كه شكارچيان هر‌يك به سويي پراكنده شده بودند، يكي از شكارچيان متخلف با نام ر ـ ك، اقدام به شليك گلوله به سوي مسئول نظارت و بازرسي اداره كل محيط زيست خراسان شمالي كرد كه موجب شهادت وي شد.
اين منبع مطلب اضافه كرد: شكارچي متخلف سريعاً توسط مامورين در محل به محاصره درآمد و دستگير ‌شد.
اين گزارش حاكي است: متهم با صدور قرار، روانه زندان شده و در اين زمينه، پرونده‌اي در دادسراي شهرستان اسفراين تشكيل و موضوع از سوي مسئولين در حال رسيدگي است.
خراسان شمالي به دليل تنوع زيستي، همواره كانون توجه شكارچيان غير مجاز بوده است.

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٢:٥٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸٥

نامه انجمن جهانی و سايت های ضد حيوان

انجمن جهانی حمایت از حیوانات در نشست ژوئن 2006 خود تصمیم به جمع اوری امضا برای یک نامه اعتراض آمیز گرفت.

 

در حال حاضر می توانید با مراجه به اینجا این نامه را امضا کنید.

 

در رابطه با هدف تهیه این نامه در سایت انجمن جهانی حمایت از حیوانات نوشته شده است که هدف از این کار جمع اوری ده میلیون امضا است تا بتوان با ارائه این نامه به سازمان ملل متحد دولت های جهان را وادرا کرد تا اعلامیه جهانی حمایت از حیوانات را تصویب کنند.

 

با توجه به اینکه تا زمان نوشتن این یادداشت فقط 40729 امضا جمع آوری شده است که تنها 322 تای آن ها مربوط به خاور میانه است لازم است تا هر چه زودتر در این کار مهم شرکت کنید و انجمن جهانی حمایت از حیانات رادر رسیدن به اهداف بزرگ و ارزشمندش که هدف همه ی تشکل های حامی حیوانات است یاری دهید.

 


 

 

سایت ها و وبلاگ های زیادی در اینترنت درباره حیوانات  نوشته می شوند که محتوای همه آن ها جالب نیست.

 

این وبلاگ ها و سایت ها را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

 

1-     وبلاگ های کشتارچی ها:

 

بیشتر کشتارچی ها برای توجیه کار غیر اخلاقی و وحشیانه ی خود می کوشند تا خود را ورزشکار، علاقمند به محیط زیست و طبیعت و غیره نشان بدهند، ولی واقعیت تلخ موجود این است که این افراد طبیعت و محیط زیست را فدای خودخواهی و بی مسوولیتی خود می کنند.

 

مثلا امشب وبلاگی تحت عنوان " محیط زیست، ماهیگیری و شکار" را می خواندم، نویسنده که ظاهرا تبع لطیفی هم دارند تصویر نفرت انگیزی را در قسمت سمت راست وبلاگ قرار داده اند که در آن فردی کشتارچی در کنار ماشینی که با جنازه ی تعداد زیادی پرنده ی کشته شده پوشیده شده است دیده می شود.(تصویر پایین)

 

 

من برای ایشان در وبلاگشان این طور نوشتم: " من نمی دانم کشتارچی ها چه طور رویشان می شود خودشان را دوستدار طبیعت و محیط زیست بنامند!
تصویر نفرت انگیزی که از نویسنده در کنار ماشینی که با جنازه های تعداد زیادی پرنده ی کشتار شده پوشیده شده است در قسمت سمت راست وبلاگ نمایشگر میزان دلبستگی ایشان به محیط زیست می باشد!
واقعا فرو کردن یک تیغه فولادی در حلق یک ماهی بیچاره یا کشتار وحشیانه ی تعداد زیادی پرنده ی وحشی چه لذتی می تواند داشته باشد، من در حیرتم."

 

2-     وبلاگ حیوان باز ها:

 

عده ی دیگری از مردم هستند که حیوانات را نوعی اسباب بازی و وسیله سرگرمی می دانند به قول خودشان عشق دارند!

 

در این وبلاگ ها راه و رسم تربیت و تکثیر حیوانات آموزش داده می شود، نژاد و خصوصیات حیوانات تشریح می شود و هر کس می خواهد برتری خود را مانند یک کلکسیونر به رخ دیگری بکشد. چیزی که در این میان از آن غفلت می شود ان است که حیوانات موجودات زنده ای هستند که حق دارند آزادانه در محیط زیست طبیعی شان زندگی و تولید مثل کنند و پرورش پیدا کنند.

 

وبلاگی را می خواندم که در آن پرورش و تکثیر دلیجه (یک پرنده شکاری) به عنوان یک پرنده مناسب خانگی اموزش داده می شد! عین مطلب را به نقل از این وبلاگ بخوانید:

" سلام دوما جان.در نظرات وبلاگ از من خواستی تا در مورد تکثیر دلیجه یکی از پرندگان شکاری که خیلی خوب با محیط زندگی درخانه اخت می گیرد بنویسم.

اینجا باید شما دو نکته را در نظر داشته باشید.یکی اینکه ممکن است تکثیر این پرنده و جفت گیری آنها همراه با بروز خشونت به انسان  و از بین رفتن حالت دستی بودن آنها بشه.دوم نمی دونم این پرنده را میشه جزء پرندگان خانگی به حساب آورد یا نه و اینکه تکثیر آنها در منزل به راحتی انجام می شود یا نه.

اما به هرحال تکثیر آنها باید با جفت گیری در ************* و تخم گذاری در *********** انجام بشه.تهیه ی محل مناسب و همانند مکان طبیعی آنها در طبیعت و تغذیه و لانه ی مناسب نقش به سزایی دارد."     (قسمت های ستاره دار به دلیل بد آموزی هنگام نقل قول از متن اصلی حذف شده است.)

من برای ایشان در زیر این مطلب این طور نوشتم: " من توجه دوستان را به این نکته جلب می کنم که نگهداری از حیوانات شکاری در خانه علاوه بر این که کاری غیر مسوولانه و غیر اخلاقی است، غیر قانونی بوده و جرم محسوب می شود.
من از اینکه در این نوشته دلیجه پرنده ی خانگی مناسبی گفته شده است بسیار تعجب کردم!

متاسفانه برخی افراد عمدتا خارجی برای تفریحات نا سالم و وحشیانه پرندگان شکاری را به اسارت می گیرند، قاچاق می کنند و ... که در نهایت علاوه بر رنج و ناملایماتی که بر حیوانات تحمیل می شود سلامت اخلاق و روان خود را نیز خدشه دار می کنند.

پرندگان شکاری مانند سایر موجودات وحشی باید در محیط زیست طبیعی خود و آزادانه زندگی و تولید مثل کنند و چه خوب است که ما یاد بگیریم حیوانات را در محیط زیستشان دوست داشته باشیم و از وجودشان لذت ببریم."

3-     وبلاگ های حیوان فروشان:

کسانی هستند که حیوانات شغلشان هستند، متاسفانه گاهی اوقات در میان این افراد دامپزشکان هم به چشم می خورند.

برای این افراد حیوانات مانند کالا های دیگر تجاری می مانند ارزش یک حیوان به ریال و دلار سنجیده می شود  و جز ان ارزشی ندارد.

متاسفانه در اینترنت حیوانات وحشی به راحتی برای فروش عرضه می شوند، حتی من در سایت های فارسی آگهی فروش روباه، تاووس(آگاهانه با "ت" نوشته شده است)، آهو، پرندگان وحشی و ... را دیده ام.

 

 

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ۳:٤٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸٥

درباره گياه خواری

 
بحث خوبی در تالار گفتگوی انجمن در باره ی گياه خواری شروع شده است اين نوشته را در تالار گفتگو نوشته ام:
 
راستش متاسفانه من در تلاشی که برای یافتن کتابی حرفه ای به زبان فارسی که به طور تخصصی به گیاه خواری پرداخته باشد نا کام مانده ام.

البته از کتاب ارزشمند نویسنده ی بزرگ صادق هدایت " فواید گیاه خواری" نمی توان غافل بود ولی باید قبول کنیم که این کتاب بیش از 50 سال پیش نوشته شده است.

البته بنده در اندیشه هستم تا شخصا مطالبی را در این باب گرداوری و ترجمه کنم که از دوستانی هم قول همکاری گرفته ام حتما اگر این کار نتایج مثبتی داشته باشد ان را برای اطلاع سایر دوستان منتشر خواهم کرد.

از جمله با دفتر هدایت ارتباط برقرار نموده ام و بزودی نسخه ی کامل و اصلی " فواید گیاه خواری " به دستم خواهد رسید.

بنده مطلالبی را در این باب در وبلاگ تلاش برای حیوانات نوشته ام، تکیه ی من در این نوشته ها بر جنبه های روانی گیاه خواری بوده است.

مواد گیاه خواری چیز عجیب و خاصی نیست که از فروشگاه ویژه ای باید تهیه شود، هر چند در کشور های دیگر فروشگاه ها و رستوران های ویژه ای برای گیاه خواران وجود دارد.

البته بدانید که گیاه خواری اشکال و مراحل مختلفی دارد که به سلیقه ی خود می توانید انتخاب کنید از نخوردن گوشت قرمز بگیرید تا خام گیاه خواری، صد ها ملیون نفر در هندوستان زندگی می کنند که هرگز در طول زندگی شان گوشت و هیچ فراورده ی حیوانی نخورده اند و بسیار هم سالم هستند.

فراموش نکنیم که سلامتی با قدرت جسمانی کاملا متفاوت هستند و هر فرد قوی هیکلی الزاما سالم نیست! یک گیاهخوار شاید خیلی فربه و چاق نباشد ولی حتما بسیار سالم تر از گوشت خواران است.

در نخستین گام تصمیم بگیرید، سپس روش های گیاه خواری را تجربه کنید و از آن لذت ببرید آن وقت پروتئین و آهن که سهل است حتی اگر پای جان هم به میان بیاید از ان دست نخواهید کشید!
  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٥:۳۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٦ تیر ۱۳۸٥

از اينترنت

 

روال کار من در اين وبلاگ استفاده از مطالب و عکس هايی است که کار خودم باشد با اين حال امروز مطالبی را در اينترنت پيدا کردم که بد نديدم در وبلاگ قرار بدهم:

 


مصاحبه ايرنا با آقای دکتر آل داوود

 

نتايج سمپوزيوم جامعه جهاني حمايت از حيوانات اعلام شد

، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۵/۰۳/۲۹‬

نماينده ايران در جامعه جهاني حمايت از حيوانات ، روز دوشنبه در بازگشت از هشتمين سمپوزيوم جامعه جهاني حمايت از حيوانات نتايج اين سمپوزيوم را اعلام كرد.

دكتر"سيد جاويد آل‌داوود"در گفت وگو با ايرنا افزود:اين سمپوزيوم از ‪۲۶‬ تا ‪ ۲۸‬خردادماه جاري باهدف آشناشدن اعضاي جامعه جهاني حمايت از حيوانات با عملكردهاي متفاوت نمايندگان اين جامعه دركشورهاي مختلف،در لندن برگزار شد.

وي گفت : تشريح عملكرد دو سالانه و برنامه‌هاي آينده جامعه جهاني حمايت از حيوانات و انتخاب رييس جديد اين جامعه از نتايج برگزاري اين سمپوزيوم بوده است.

رئيس انجمن حمايت از حيوانات افزود : ايران كه از دو سال گذشته به عضويت اين جامعه جهاني درآمده به‌عنوان يكی از اعضاي جديد اين جامعه براي نخستين بار در مجمع عمومي آن شركت كرد.

وي اظهار داشت : ارايه برخي عملكردها و آموزش‌هاي جهاني درخصوص حمايت از حيوانات همچون روش برخورد با حيوانات آلوده به‌مواد نفتي، روش‌هاي كنترل جمعيت حيوانات، زندگي فيل‌ها و روش‌هاي حمايت از اين حيوانات از ديگر نتايج برگزاري اين سمپوزيوم است.

آل داوود افزود:طي برگزاري اين سمپوزيوم،انجمن حمايت از حيوانات ايران با توزيع بروشور به تشريح فعاليت‌هاي خود پرداخت و گفت:در اين سمپوزيوم پس از برگزاري چندين نشست با برخی از مسئولان جامعه جهاني حمايت از حيوانات براي كمك رساني به‌حيوانات درجريان زلزله و روش‌هاي جديد كنترل جمعيت حيوانات ولگرد برنامه‌ريزي شد.

وي تاكيد كرد: تاكنون با توجه به عدم همكاري بخش‌هاي اجرايي دولتي در كشور با انجمن حمايت از حيوانات، فعاليت‌هاي جامعه‌جهاني حمايت از حيوانات در ايران بسيار محدود بوده است.

دفترمركزي جامعه‌جهاني حمايت از حيوانات با بيش از يكصد و ‪ ۵۰‬كشور عضو در شهر لندن قرار دارد و سمپوزيوم اين جامعه نيز هر دو سال يكبار در محل دفتر مركزي برگزار مي‌شود.

 


حرکت اعتراضی پاملا اندرسون برای حمايت از حيوانات

پاملا اندرسون روز گذشته در ویترین مغازه استلا مک کارتنی به صورت عریان نشست تا از این طریق اعتراض خود را به گوش کسانی که خون حیوانات را می ریزند برساند.

هنرپیشه زیبای فیلم " بیواتچ " قصد دارد تا آخر این ماه به همین وضعیت باقی بماند تا مردم را تحریک به توقف ریختن خون حیوانات برای تزیین لباسشان بکند.

یکی از دوستان این هنرپیشه گفت :" حمایت از حیوانات تنها دغدغه پاملا است . او حاضر شده برای حمایت از حیوانات در ویترین مغازه استلا بنشیند تا پیغام خود را به گوش مردم برساند."
در این اقدام عجیب غریب ده مانکن دیگر نیز هر کدام در زمان های ده دقیقه ای عمل اندرسون را تکرار خواهند کرد و خود را عریان در برابر مردم قرار خواهند داد.


هيلتون: از لباس پوست متنفرم

بعد از اینکه هسر میلر همسر پائل مک کارتی هیلتون را مجبور کرد نظاره گر سلاخی حیواناتی که او از پوستشان لباس تهیه میکند باشد ، این هنرپیشه تصمیم گرفت دیگر لباس پوست به تن نکند.
این صاحب هتل های زنجیره ای بعد از اینکه در نمایشگاه لباسی در تحسین لباس پوست سخن گفت انجمن حمایت از حیوانات را با خود دشمن کرد.
اما میلر یکی از مدافعان حقوق حیوانات توانست هیلتون را به خاطر رضای خدا قانع کند تا هم از پوشیدن و هم تبلیغ لباس پوست خوداری کند.
او گفت :" من دیگر لباس پوست به تن نخواهم کرد.
" یک روز میلر به دیدن من آمد و به من چند فیلم داد که در آن سلاخی حیوانات و زجری که می کشیدند را نشان می داد. من آنچنان تحت تاثیر قرار گرفتم که حاضر نیستم دیگر لباس پوست به تن کنم."


طرفداران حمايت از حقوق حيوانات رستوراني را در چين تعطيل كردند

 خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۵/۰۳/۲۸

 

خبرگزاري چيني "شين هوا" روز يكشنبه گزارش داد: فعالان حمايت از حقوق حيوانات كه به فروش گوشت گربه در رستوراني در شهر "شن ژن" در جنوب چين معترض بودند، با حمله به اين رستوران تعطيلي آن را باعث شدند.

گزارش رويترز از پكن به نقل از همين خبرگزاري حاكي است، حدود ‪۴۰‬ تظاهركننده كه اكثر آنان را زنان تشكيل مي‌دادند با در دست داشتن پرچمهايي كه بر روي آنان جمله‌ي "حيوانات دوست انسانند" وارد رستوران شدند و از صاحب رستوران خواستند تمام گربه‌هاي زنده را كه در اين رستوران نگاهداري مي‌كند، آزاد نمايد.

بنابراين گزارش، ‪ ۹‬گربه‌ي محبوس در ساختمان رستوران همگي آزاد شدند، اما معترضين به هنگام مشاهده‌ي يك گربه پوست كنده در داخل يخچال همگي گريستند.

صاحب رستوران با گفتن اينكه خوردن گربه در ايالت "گواندونگ " چين يك سنت است از شغل خود دفاع كرد، اما گفت كه ديگر نمي‌تواند به شغلش ادامه دهد و گوشت گربه بفروشد.رژیم گياه خواری به اندازه استفاده از دارو در پایین آوردن کلسترول موثر است

1385/3/10
11:05

خبرگزاری دانشجویان ایران-منطقه مرکزی

سرویس:علمی و پژوهشی

به گزارش خبرگزاری ایسنا بلاگر http://www.oveyssi.blogfa.com/cat-17.aspx می نویسد:

مطالعات جدید نشان می دهد که رژیم گياهخواری به اندازه استفاده از دارو در پایین آوردن کلسترول موثر است.

دکتر دیوید جنکینز (David Jenkins) متخصص تغذیه و استاد دانشگاه تورنتو در مطالعات خود به این نتیجه رسیده است که هر کدام از خوراکیها که به تنهایی در کاهش کلسترول موثرند اگر به صورت ترکیبی استفاده شوند می توانند تا 30 درصد در کاهش کلسترول موثر باشند.

او معتقد است اگر ما مانندپیشینیان غارنشین خود غذا بخوریم مشکل کلسترول حل می شود. جنکینز در کتاب اخیر خود بنام "رژیم غذایی باغ بهشت" (Garden Of Eden Diet) توصیه می نماید که خوردن میوه و دانه ها و گیاهان برگ دار باید به صورت یک رژیم غذایی مستمر درآید.

نتیجه مطالعات دکتر دیوید جنکینز نشان می دهد که نوع ترکیباتی که در رژیم غذایی انسان مصرف می شود باید مرتب و در یک نظم خاص تکرار شود تا مؤثر واقع شود. الیاف هایی که در دانه هایی نظیر جو و بلوط یافت می شوند، گیاهان برگدار غیرنشاسته ای و روغن سویا هر کدام به تنهایی اگر به میزان مناسب مصرف شوند می توانند میزان کلسترول بد را بین سه تا هفت درصد کاهش دهند و اگر با هم مصرف شوند میزان کلسترول را تا 30 درصد کاهش می دهند.

بنابراین برای صبحانه می توان شیر، سویا، نان سبوس دار، مارگارین گیاهی، پنیر کم چربی، بادام و میوه مصرف کرد. ناهار می تواند شامل مقدار کمی گوشت سفید (مرغ یا ماهی)، سبزی و سوپ حبوبات و میوه باشد. برای شام هم سبزیهای پخته شده همراه با میوه و بادام توصیه شده است. افزون بر این کسانی که از این رژیم غذایی استفاده می کنند، زودتر سیر می شوند و می توانند از افزایش وزن خود جلوگیری کنند.


  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٩:۱٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۸٥

خبر خيلی خوب: راه اندازی دوباره تالار گفتگوی انجمن

 

 

این غذایی است که می خورید

 

امروز هم مانند روزهای گذشته در طول این چند ماه در عین نا امیدی بر روی لینک تالار گفتگوی انجمن در لیست Favorites کلیک کردم و انتظار داشتم باز هم همان Eror همیشگی را ببینم ولی این بار صفحه آبی و قشنگ تالار گفتگو با طراحی و امکانات جدید در برابر چشمانم باز شد.

 

اولین نفر نبودم، مدیر سایت و چند نفر دیگر پیش از من عضو شده بودند، خوشبختانه من اولین پست تالار جدید را ارسال کردم!

 

متاسفانه اطلاعات تالار قبلی از بین رفته است ولی حتما با زحمت زیادی که برای سایت جدید کشیده شده است این تالار از تالار قبلی خیلی بهتر و پربار تر خواهد شد.

 

خوشبختانه من نوشته های مفصل و مهمی که برای تالار ارسال کرده بودم را بر روی کامپیوتر نگه داشته ام.

 

پنهان نماند که همه ی زحمات بازسازی سایت بر دوش آقای دکتر جوالچی بوده است، ایشان علاوه بر این که متخصص کامپیوتر و اینترنت برجسته ای هستند انسانی برجسته و نیک سیرت نیز می باشند که من ارادت ویژه ای به ایشان دارم.

 

شما دوستان خوب هم بهتر است هر چه زودتر در تالار گفتگوی انجمن حمایت از حیوانات عضو بشوید.

 

برای اطلاع آن دسته از دوستانی که با تالار آشنایی ندارند می گویم که این تالار محل گفتگو و تبادل نظر اعضا و علاقمندان به انجمن حایت از حیوانات در باره ی موضوعات مختلف است، در این تالار شما می توانید به عنوان یک ناظر اطلاعات خوبی در میان بحث های مطرح شده به دست بیاورید و یا پرسش هایتان را با متخصصان مربوطه در میان بگذارید و یا نظراتتان را بیان کنید و دست کم این که دوستان بسیار خوبی پیدا کنید.


 

 

تصمیم دارم از این پس به نظرات دوستان در خود وبلاگ پاسخ بدهم:

 

دوست خوبم آقای مرتضی حقانی دو مطلب را مطرح کرده اند:

 

1-     لطفا در مورد كبوتر هاي وحشي و در مورد زندگي كردن آنها اطلاعاتي بدهيد ممنون ميشم من خيلي به كبوتران وحشي علاقه دارم

2-     مي خواستم در مورد بيماري هاي تهديد كننده ي طوطي برايم صحبت كنيد تا يه موقع يه دفعه خدا نكنه نميرن چون من خيلي از طوطي هاي خودم و جوجه هايشان مي ترسم

 

در مورد مطلب اول توصیه می کنم و وبلاگ کفتر چاهی یا کبوتر پرانی که لینک هر دوی آن ها در قسمت سمت راست وبلاگ موجود است سری بزنید.

 

در مورد مطلب دوم هم توصیه می کنم سوالات خودتان را در تالار گفتگوی انجمن و با متخصصان خوبی که در این تالار به پرسش ها پاسخ می دهند مطرح کنید.

 

 

مطلب مهمی که باید بگویم این است که من این وبلاگ را در راستای اهداف حمایت از حیوانات و محیط زیست انان می نویسم، سایت ها و وبلاگ های زیادی در مورد خود حیوانات، نحوه ی نگهداری و تکثیر و تغذیه و ... وجود دارد که کارشان کاملا با کار من متفاوت است و من شیوه ی همه ی ان ها را نمی پسندم.

 

چند روز پیش دوست خوبی از یکی از استان های دیگر با من تماس تلفنی گرفته بودند و از من اطلاعاتی برای خرید پرنده کاسکو می خواستند، من برای ایشان توضیح دادم که من هیچ ارتباطی با پرنده فروشان ندارم و خرید و فورش پرندگان و حیوانات به وضع موجود را هم اصلا نمی پسندم.

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٩ تیر ۱۳۸٥