فاجعه اين بار در دامغان ...

برای ما مردمی که در سال 1385 در محدوده مرزهای کشور ایران و تحت عنوان ایرانی زندگی می کنیم، شنیدن اخبار بد به یک عادت تبدیل شده است.

 

متاسفانه این بار مرکز فاجعه شهر دامغان بود.

 

یک بار دیگر بی مسوولیتی و سو تدبیر مدیران حادثه ی تلخ و تکاندهنده ای را به وجود آورد.

به فاصله ای کمتر از پنج ماه یک خرس دیگر پس از خرس مقتول در تبریز به شکل ناجوانمردانه ای و این بار به دست مامورین پلیس به قتل رسیده است.

 

به جز تاسف چیزی برای گفتن پیدا نمی کنم...

 

برای همه ی انسان ها و حیوان ها متاسفم، با همه ی وجود متاسفم ....

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٦:۳٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳۸٥

دستگيری و مجازات کشتارچی در خواف

امروز(18 اردیبهشت 85) خبر بسیار جالبی در روزنامه خراسان خواندم، مامورین محیط زیست خواف (شهری در جنوب استان خراسان بزرگ) موفق شده اند یک نفر تبهکار که اقدام به کشتار پرندگان کرده بود را دستگیر کنند.

 

مامورین همراه این کشتارچی علاوه بر تجهیزات کشتار تعداد دو پرنده مقتول را نیز کشف نموده اند.

 

این کشتارچی تبهکار در دادگاه خواف محاکمه و به ده ماه زندان محکوم شده است.

 

اگر برخورد قاطع و شدید با کشتارچیان ادامه پیدا کند قطعا مامورین محیط زیست هم انگیزه ی بیشتری برای مبارزه با افراد بی مسوولیت و تبهکاری که برای سرگرمی خود حیوانات و محیط زیست را همراه با ارزش های انسانی و اخلاقی به نابودی می کشند پیدا خواهند کرد.

 

اصل خبر را می توانید در سایت روزنامه خراسان بخوانید. ( به صورتPDF  دانلود می شود.)

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٢:٥٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٥

هک شدن تالار گفتگوی انجمن

متاسفانه همان طور که بسياری از شما دوستان هم می دانيد تالار گفتگوی انجمن حمايت از حيوانات ايران برای چندمين بار هک شده است.

تالار گفتگو ( Forum )  محيط بسيار خوبی است که دوستان و علاقمندان به حمايت از حيوانات از سراسر جهان می توانند در آن به تبادل نظر بپردازند، لينک تالار گفتگوی انجمن در قسمت سمت راست وبلاگ تلاش برای حيوانات مشهد موجود است.

در مدت چند هفته ای که تالار گفتگوی انجمن دچار مشکل شده است ارتباط دوستان، مخصوصا دوستان شهرستانی با ساير دوستان کم تر شده است و همين مسئله نگرانی هایی را به وجود آورده است.

من در تماسی که با آقای دکتر جوالچی مدير سايت انجمن و از مسوولان بسيار زحمت کش و دلسوز انجمن داشتم ايشان اين نويد را دادند که تالار گفتگو بزودی و با ظاهری جديد و بهتر راه اندازی خواهد شد.

برای آقای دکتر جوالچی و ساير دوستان آروزی موفقيت می کنم.

 

در اينجا مطلب مربوط به هک شدن تالار گفتگوی انجمن حمايت از حيوانات ايران را به نقل از ايرنا می خوانيد، اين مطلب در تاريخ ۲ / ۲ / ۸۵ در سايت ايرانا منتشر شده است:

 

دبيرانجمن حمايت از حيوانات استان تهران گفت: وب سايت اين انجمن توسط گروهي موسوم به "تيم هك اسپانيايي"وبامعرفي يك وب سايت ثبت نشده‌مورد حمله قرار گرفته و هك شد.

دكتر"رضا جوالچي" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا مركز استان تهران، افزود : اين حمله اينترنتي كه معمولا بر روي وب سايت‌هاي پر بيننده صورت مي‌گيرد، در قسمت تالار گفت وگوي اين سايت صورت گرفته است.

وي اظهار داشت : اختلال به عمل آمده سبب شده كه اطلاعات مربوط به سال جاري اين سايت از بين برود.

وي افزود:البته بلافاصله پس از تماس‌هاي تلفني شهروندان بااعضاي انجمن، متخصصان وب سايت‌اقدامات لازمه را درخصوص اصلاح اشكال ايجاد شده آغاز كردند كه تاكنون بي‌نتيجه بوده است.

مدير وب سايت انجمن حمايت از حيوانات گفت : متاسفانه اين دومين بار است كه وب سايت اين انجمن توسط هكرهاي اروپايي هك مي‌شود.

وي افزود: با توجه به اين كه وب سايت گروه هك‌كننده اسپانيايي فاقد ثبت مشخصات بوده متاسفانه امكان پيگيري در حال حاضر وجود ندارد.

وي خاطر نشان كرد: تيم وب سايت انجمن حمايت از حيوانات اكنون در حال انجام عمليات رفع هك و بازگرداندن اطلاعات به وب سايت اين انجمن مي‌باشد.

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٥

Salam

man ba sms in yaddasht ro miferestam.


این یادداشت توسط سرویس SMSblog ارسال شده است.


شايد ما بايد از اين که در دوره ی رشد سريع فن آوری اطلاعات زندگی می کنيم خوشحال باشيم.

پيام کوتاه يکی از دست آورد های IT است که غير از فرستادن جوک! می رود کاربرد های فراوان ديگری هم پيدا کند.

سرويس SMSblog اين امکان را به وبلاگ نويسان می دهد تا از هر کجا به راحتی وبلاگشان را بروز کنند.

من هم با نهايت افتخار و خوشحالی يادداشت بالا ( يک خط نوشته با حروف انگليسی) را برای وبلاگ تلاش برای حيوانات مشهد ارسال کردم.

اميدوارم که رشد فن آوری اطلاعات به گسترش دانش و خوشبختی برای مردم جهان کمک بيشتری بکند.

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٥:٠٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸٥

گياه خواری ( ۱ )

گیاه خواری – 1

 

حتما شما هم این پند حکیمانه را در کودکی هنگامی که نمی توانستید غذایتان را کاملا تمام کنید از پدر و مادرتان شنیده اید که : "عزیزم گوشت غذات رو خالی خالی بخور !" ....

 

ویا حتما تا به حال افراد زیادی را دیده اید که برای توصیف اوج بدبختی و بیچارگی خود به شما گفته اند که: " مدتی است که در خانه مان گوشت نخورده ایم." ....

 

در سال گذشته هنگامی که قیمت گوجه فرنگی بسیار بالا رفته بود با یکی از دوستان به رستوران رفته بودیم، وقتی همه سیر شده بودند دوست من همراه گوشت های غذا گوجه فرنگی ها را هم خالی خالی می خورد! ...

 

خیلی از مردم فکر می کنند هر چیزی که گران تر است بهتر است، ...

 

شاید شما هم جزو آن دسته از مردمی باشید که موز را میوه ی شفابخش می دانند و سیب های داخل یخچالشان پس از گندیدن دور ریخته می شود! در حالی که موز یکی از بی خاصیت ترین میوه ها و سیب یکی از بهترین مواد غذایی روی زمین است.

 

یک واقعیت مسلم و ثابت شده وجود دارد و آن این که انسان یک موجود گوشتخوار نبوده است.

 

در دنیایی که فلسفه ی اخلاق تبدیل به داستانی بلند تر از درک انسان ها شده است من برای خودم یک فلسفه ی کلی طرح ریزی کرده ام و طبق آن زندگی می کنم.

 

به نظر من هر چیزی که طبیعی تر است بهتر و لذت بخش تر است.

 

گوشت خواری جزو طبیعت انسان نیست.

 

گیاه خواری به من لذت و احساس خیلی خوبی می دهد، من خود را بسیار نزدیک به طبیعت خودم احساس می کنم.

 

من در گذشته بسیار از خوردن کباب و غذاهای گوشتی لذت می بردم ولی امروز که می دانم با گیاه خواری به سلامت خودم و به محیط زیست کمک فراوانی می کنم لذت بزرگی را تجربه می کنم که با گوشت خواری قابل مقایسه نیست.

 

آیا می دانید اگر همه ی مردم به گیاه خواری بپردازند مشکلات زیست محیطی بزرگی از جمله پدیده ی گلخانه ای حل و لایه ی اوزون ترمیم می شود؟

 

آیا می دانید بهای گوشت خواری بی محابای مردم تولید صنعتی ملیون ها قطعه احشام و مرغ و ماهی و کشتار آنان است که خود یکی از نگرانی های بزرگ حامیان حیوانات است.

 

 

عنوان این نوشته را گیاه خواری- 1 انتخاب کردم چون می خواستم خودم را مکلف کنم که این بحث را ادامه بدهم، گیاه خواری جزو اصول حمایت از حیوانات نیست ولی با تجربه ای که در مدت نه چندان طولانی گیاه خواری خود به دست آورده ام حیف دیدم که بحث در مورد گیاه خواری را در این وبلاگ پیگیری نکنم.

 

 

 

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٢:٢٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸٥

واگذاری حيوانات

ئخانم شیدا از دوستان خوب و علاقمندان به حيوانات هستند که یک گربه قشنگ دارند و بنا به دلایلی در حال حاضر نمی توانند از آن نگهداری کنند. دوستانی که تجربه ی کافی در زمینه ی نگهداری از گربه دارند می توانند آمادگی خود را برای نگهداری از این گربه اعلام کنند.

این گربه نر و بسیار اهلی است.

 

عکس های گربه خانم شیدا را اینجا بینید:      

Image 1 (7kb)                           Image 2 (8kb)

 

 

نکاتی در مورد واگذاری حيوانات

 

همه دوستان مشهدی که علاقمند به نگهداری از حیوانات هستند می توانند تجربیات و علاقمندی خود را از طریق تلفن یا ایمیل اعلام کنند تا در چنین مواردی حیوانات به آنان برای نگهداری واگذار شود.

 

واگذاری حیوانات تحت نظارت کمیته ی واگذاری انجمن حمایت از حیوانات ایران به سرپرستی آقای پیام احتسابیان انجام می شود.

 

واگذاری حیوانات کاملا رایگان انجام می شود و تنها احراز صلاحیت افراد برای نگهداری از حیوانات ملاک عمل است.

 

واگذاری حیوانات تنها در مورد حیواناتی انجام می شود که امکان رهاسازی آن ها در طبیعت وجود نداشته باشد، توجه داشته باشید که نگهداری پرندگان شکاری و حیوانات وحشی علاوه بر این که عملی غیر اخلاقی و غیر مسوولانه می باشد کاری غیر قانونی تلقی می شود.

 

افرادی که احتیاج به سگ برای امور نگهبانی و ... دارند  نیز در صورت دارا بودن امکانات لازم و صلاحیت و تعهد می توانند آمادگی خود را اعلام نمایند.

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳۸٥

نظر سنجی بی بی سی

سایت بی بی سی در پی اجرای طرح نیروی انتظامی برای برخورد با حیوانات و مردم اقدام به انتشار نظرات آقای دکتر آل داوود به نقل از ایسنا نموده است و در این زمینه نظرات مردم را جویا شده است.

دوستان می توانند برای شرکت در این نظر سنجی به صفحه ی صدای شما در سایت بی بی سی مراجعه کنند.

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ۳:۱۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸٥

جوجه ماشينی

یکی از مشکلاتی که هر سال تابستان گریبانگیر حیوانات می شود بحث فروش جوجه مرغ های ماشینی است که در مراحل حمل و فروش و نگهداری تلفات زیادی دارد.

چند روز پیش هنگامی که در بلوار وکیل آباد مشهد در حال رانندگی بودم وانتی را دیدم که تعداد زیادی جعبه های محتوی جوجه مرغ را بار زده بود. راننده لطف کرده بود و گوشه ی چادر روی بار را کنار زده بود تا جوجه ها نفس بکشند ولی مسلم است که تعداد زیادی از جوجه ها حین حمل به این روش خفه خواهند شد.

 

عکس های این وانت حامل جوجه ماشینی را ببینید:

 

عکس 1                           عکس 2

 

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ۳:۱٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸٥

جوجه طوطی

چند روز پیش دوستی مطلبی راجع به فروش جوجه مرغ برای من فرستاده بود و اظهار نگرانی کرده بود. به هر حال هر چند فروش جوجه مرغ وضعی ناگوار و نگران کننده دارد ولی به هر حال جوجه مرغ ها به روش صنعتی تهیه می شوند و در صورت زنده ماندن هم پس از چند ماه سرنوشتی به جز رفتن به لای پلو ندارند.

پرورش صنعتی حیوانات یکی از نگرانی های جدی حامیان حیوانات در جهان بوده و همواره مورد اعتراض جدی آن ها می باشد.

 

چند روز پیش در یکی از پرنده فروشی های محدوده ی خیابان آبکوه مشهد صحنه ی عجیب و تکان دهنده ای را دیدم، جعبه هایی پر از جوجه ی طوطی! من در جایی خوانده ام که طوطی ها در اسارت تولید مثل نمی کنند و با این حساب این جوجه طوطی ها از لانه های طوطی های وحشی به غارت رفته اند و با این وضع اسف بار بر روی هم تلنبار شده اند و احتمالا به علت عدم توانایی خریداران در نگهداری  از آن ها خواهند مرد.

 

عکس هایی از طوطی ها را ببینید:

 

عکس طوطی1                             عکس طوطی2

 

 

  
نویسنده : سیاوش هوشیار ; ساعت ٥:٥٦ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ اردیبهشت ۱۳۸٥